• warning: Illegal string offset 'files' in /home/platne/serwer142769/public_html/Nowykatalog/sn.org.pl/modules/upload/upload.module on line 273.
  • : implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/platne/serwer142769/public_html/Nowykatalog/sn.org.pl/includes/common.inc on line 193.

Witaj na stronie poświęconej Świadkom Jehowy.

 

Witamy cię na naszej stronie!

 

Zasadniczym celem Fundacji Słowo Nadziei jest niesienie pomocy Świadkom Jehowy i ludziom znajdującym się pod wpływem ich nauki. Podczas osobistej lektury Pisma Świętego wielu członków tej organizacji ze zdumieniem odkrywa, że treści przekazywane przez niewolnika wiernego i roztropnego są sprzeczne z prawdziwym przesłaniem Biblii. Osoby te, miotane różnymi wątpliwościami, potrzebują konstruktywnej dyskusji – która w zborach Świadków Jehowy najczęściej nie jest niestety możliwa. Żywimy nadzieję, że na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania i uzyskasz konieczną pomoc.

Chcemy dotrzeć również do tych osób, które opuściły szeregi organizacji Świadków Jehowy i poszukują społeczności chrześcijańskiej, w której mogliby znaleźć odpowiedni klimat, zrozumienie oraz pomocną dłoń do wzrastania w wierze i pobożności.

W Internecie istnieje co prawda wiele stron internetowych o podobnej tematyce, ale najczęściej są one redagowane przez osoby, które – w przeciwieństwie do nas – nigdy nie były Świadkami Jehowy. Osoby te nie rozumieją więc do końca istoty omawianego problemu. Jednakże zdecydowanie odcinamy się od ducha zajadłej, niemiłosiernej i niesprawiedliwej krytyki, pamiętając o tym, że zgodnie z Ewangelią według Mateusza 7:2, „jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą” i przyznajemy, że strony te często przedstawiają treści i fakty godne uwagi.

Naszym celem jest przede wszystkim prezentacja zrównoważonych poglądów i pożytecznych informacji. Jesteśmy przekonani, że na tej stronie każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

 

Zanim zostaniesz Świadkiem Jehowy - przeczytaj!

Ukazała się kolejna książka autorstwa Tadeusza Połgenska. Można ją zamówić w naszej redakcji. Więcej informacji znajduje się w dziale Książki.

 

 

Domowe grupy biblijne!

Jako byli świadkowie, ze względu na przeszłość związaną z nauczaniem Organizacji, nie zawsze jesteśmy rozumiani przez innych chrześcijan. Dlatego zachęcamy was do uczestnictwa w domowych grupach biblijnych, które są dobrze znane z Biblii:

Pozdrówcie także Kościół, który się zbiera w ich domu (Rzym 16:5 BT).

Każdy z nas po wyjściu z Organizacji boryka się z różnymi problemami natury duchowej czy teologicznej. Z tego względu warto skorzystać z rady Pana Jezusa, który powiedział:

Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich (Mat 18:20).

O budowaiu takiej społeczności pisał także apostoł Paweł. Warto skorzystać z jego rad:

Cóż więc pozostaje, bracia? Kiedy się razem zbieracie, ma każdy z was już to dar śpiewania hymnów, już to łaskę nauczania albo objawiania rzeczy skrytych, lub dar języków, albo wyjaśniania: wszystko niech służy zbudowaniu (1 Kor 14:26).

Wieloletnie doświadczenie uczy nas, że spotkania w gronie znajomych i ludzi szukających Boga wzmacniają wiarę oraz pomagają znosić różne przeciwności życia. Jeśli w twojej okolicy nie znasz nikogo, z kim mógłbyś współtworzyć biblijną grupę domową - zwróć się do nas. Być może dysponujemy adresami takich osób, które chciałyby spotkać się z tobą, aby wspólnie skupić się na modlitwie i czytaniu Słowa.

Coraz częściej takie małe grupki nazywane są Kościołami domowymi – na wzór pierwszych chrześcijan spotykających się po domach.

 

Elektroniczna prenumerata "Słowa Nadziei"

Istnieje możliwość zamówienia elektronicznej prenumeraty kwartalnika "Słowo Nadziei". Aby zamówić prenumeratę, prosimy wysłać zgłoszenie na e-mail:

prenumerata@sn.org.pl